Poradnik

Jak urządzić oryginalne przyjęcie urodzinowe?

Zbliżają się Twoje urodziny, a Ty nie masz pomysłu na przyjecie urodzinowe? Chciałabyś urządzić coś specjalnego, co zapadnie w pamięć Twoim gościom? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów na oryginale przyjęcie urodzinowe. 

Przyjęcie tematyczne 

Naszą propozycją jest organizacja ciekawego przyjęcie tematycznego - nie myl tego z balem przebierańców. Chodzi o to, żeby każda część przyjęcia pasowała do tematu przewodniego. Poniżej znajdziesz kilka dokładnie przemyślanych pomysłów. Możesz wykorzystać jeden z nich lub wykorzystać swoją kreatywność. 

Przyjęcie w marynarskim stylu 

Naszą pierwszą propozycją jest przyjęcie w marynarskim stylu. Jak to ma wyglądać? Po pierwsze poproś gości o to, aby ubrali się w stylu marynarskim. Niech królują ubrania w baski, czapki kapitana oraz klapki. Przygotuj odpowiednią playlistę, na której znajdą się utwory związane z morzem, statkiem itd. Na stole oczywiście powinna panować ryba w różnych postaciach. Jeśli nie masz pomysłu na jej przygotowanie, inspirację znajdziesz tutaj: https://pinbook.pl/przepisy/obiady Obrus w paski, drinki z palemką. Nie zakupić rumu, który jest podobno przysmakiem piratów. Możesz także zaproponować grę w butelkę. Świetna zabawa gwarantowana. 

Przyjęcie w stylu lat 90. 

Poproś swoich gości, aby zajrzeli do swoich szaf i wyciągnęli z nich wszystkie stare ciuchy. Pewnie będą królować spodnie z wysokim stanem oraz dresy ortalionowe. Przygotuj playlistę z największymi hitami z tamtych czasów. Może jakiś sens filmowy z filmami z lat 90. Na stole oczywiście powinno być kolorowo. Zastanów się co najczęściej jadłeś w tamtym okresie i postaraj się to przygotować. 

Impreza w stylu ulubionego filmu 

Może masz swój ulubiony film? Na przykład seria przygód o Jamesie Bondzie? To dobry temat przewodni imprezy. Poproś gości, aby ubrali się właśnie w tym stylu. Przygotuj dużo Martini wstrząśniętego, ale nie zmieszanego. Nie wszyscy muszą ubierać się w smokingi, aby być jak James Bond. Zachęć gości do przebrania się na przykład za złe charaktery z filmu. 

Zobacz również