Poradnik

Jak zorganizować urodziny dziecka?

Zbliża się wielki dzień Twojego dziecka, a Ty nie masz pomysłu na atrakcje podczas przyjęcia urodzinowego? Nie martw się. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi. 

Kogo zaprosisz i gdzie odbędzie się przyjęcie? 

To dwa pytania, na które powinnaś odpowiedzieć sobie zanim przystąpisz do organizacji przyjęcia. Pierwsze pomaga odpowiedzieć na drugie. Jeśli chcesz zaprosić tylko kilkoro dzieci, to możesz urządzić przyjęcie w domu. Jeśli ma być to większa grupa, lepiej aby było to ogród czy lokal. Następnie warto zastanowić się nad tym, czy chcesz samodzielnie przygotować posiłki, ciastka i przekąski czy wolisz, aby zrobił to za Ciebie ktoś inny? Jeśli wybierasz wygodniejszą opcję, masz dwie możliwości. Możesz zaprosić gości do lokalu lub zamówić catering. Obie opcje są oczywiście dużo droższe niż samodzielne przygotowanie potraw. 

Urodziny dziecka w domu lub ogrodzie 

Jeśli chcesz zorganizować przyjęcie dla dziecka w domu, zastanów się w jakiej formie chcesz to zrobić. Obiad i zabawa? A może maraton bajek i nocowanie? Po nocowaniu możecie razem przygotować śniadanie lub udekorować naleśniki, a więc ta opcja przedłuży dzień urodzin Twojego dziecka. Jeśli masz ogór możesz zaprosić dzieci do wspólnej zabawy na dworze. Tutaj wskazane są wszelkie zabawy z piłką, lotkami oraz inne zajęcia, które wymagają większej ilości miejsca. Możesz także zrobić grilla lub ognisko, co znacznie zmniejszy Ci ilość sprzątania po całej imprezie. 

O czym nie możesz zapomnieć? 

Jeśli Twoje dziecko jest w przedszkolu lub wczesnych klasach szkoły podstawowej to koniecznie przygotuj kolorowe samodzielnie robione zaproszenia. To może być świetny pomysł na spędzenie trochę czasu razem z dzieckiem. Możesz przygotować także zaproszenia w wersji elektronicznej. Zapytaj swoje dziecko jaki chciałoby mieć tort. Może marzy mu się taki z postacią z bajki, a może chce mieć jakiś specjalny smak? Ostatnią sprawą o której nie możesz zapomnieć jest zgoda rodziców Twoich gości na przyjście, poinformuj je także co jest w menu oraz jakie zabawy przewidujesz. Może ktoś jest na coś uczulony? 

Zobacz również