Dzień babci i dziadka

10 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka, które można zrobić samodzielnie

Chyba każdy dziadek i babcia w dniu swojego święta ucieszą się z prezentów przygotowanych przez wnuczka czy wnuczkę samodzielnie. Okazuje się, że możliwości w tym zakresie jest naprawdę sporo. Co może wykonać nawet małe dziecko, aby sprawić radość swojemu dziadkowi czy babci?

Jaki prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Zawsze najlepsze prezenty to te dawane od serca. W przypadku dzieci nie jest to trudne, bo maluchy z założenia są szczere i prawdomówne. Kochają mocno, również swoich dziadków. Maluch szybko może wykonać przede wszystkim prostą kartkę dla babci czy dziadka. Na takiej ręcznie robionej laurce dodatkowo umieścić można wiersz czy rymowankę dla dziadka i babci. Co jeszcze można zrobić w domu razem z maluchem przed Dniem Babci i Dziadka?

Pomysły na prezenty dla babci:

Tak naprawdę samodzielnie przygotowanie prezentu czy upominku to coś, co doceni każda babcia i każdy dziadek. Warto pamiętać o tym, że rzeczy robione przez dzieci zawsze budzą sporo emocji i są wspominane przez długie lata jako coś wzruszającego i niezwykłego. Ponadto taki prezent jest zawsze prezentem dawanym prosto z serca.

Ciekawym rozwiązaniem będzie w przypadku starszych dzieci broszka z masy solnej, do której wystarczy przypiąć klasyczną agrafkę czy naszyjnik, który można wykonać z makaronu rurki zawieszonego na nitce, który należy pomalować na wybrane kolory farbkami. Innym pomysłem jest filcowy portfel czy torebka.

Święto babci i dziadka

Pomysły na prezent dla dziadka

Dziadek, jak każdy mężczyzna, ucieszy się raczej z prezentów praktycznych takich jak etui na okulary. Jeśli wnuk czy wnuczka prezent wykona samodzielnie, dziadek na pewno to doceni i się mocno ucieszy. Do prezentu zawsze warto dołączyć własnoręcznie przygotowaną laurkę z kilkoma miłymi życzeniami czy wierszykiem.

Dziadkowi można podarować brelok do kluczy, praktyczny pokrowiec na okulary, który jest łatwy do uszycia nawet przez kilkulatka czy plastelinową jaszczurkę służącą jako magnes na lodówkę.

Wspólny upominek dla babci i dziadka

Można również rozważyć przygotowanie wspólnego prezentu dla babci i dziadka. Taki upominek własnoręcznie wykonany przez wnuki może być np. kloszem do lampy. Razem z dzieckiem można przygotować także różnego rodzaju smakołyki i słodycze. Upieczone wcześniej kruche ciasteczka można podać dziadkom na ozdobnych talerzykach lub włożyć w kolorową puszkę. Prezenty wykonane przez same dzieci, nawet bardzo proste, są zawsze podarunkami dawanymi od serca. Dlatego zawsze są mile widziane przez dziadków kochających swoje wnuki.

Zobacz również