Jak składać życzenia

Życzenia świąteczne oraz jak napisać życzenia na Boże Narodzenie, które będą niebanalne?

Życzenia bożonarodzeniowe napisane dobrze na świątecznej kartce to tak naprawdę połowa sukcesu. Dzięki nim podarujemy naprawdę idealny prezent. A jak napisać na kartce świątecznej życzenia, aby nie były one banalne? Poniżej pewnego rodzaju przepis na życzenia, które będą napisane od serca.

Pomimo tego, że życzenia sobie składamy kilka razy w roku, przy różnych okazjach, to wciąż czujemy się niekomfortowo podczas ich składania jak i także otrzymywania. Wynika to w dużej mierze z nieumiejętnego składania właśnie życzeń. Nie wiemy w jaki sposób naszą myśl powiedzieć i ubrać w słowa.

Jak napisać dobrze świąteczne życzenia?

Bożonarodzeniowe życzenie niczym się nie różnią od tych składanych na urodziny, imieniny, Wielkanoc, na Nowy Rok. Zawsze baza jest identyczna. Najważniejsze jest sedno życzeń.

Największym błędem jest zbyt mocne naciskanie na formę życzeń. Docenione zostanie jak ujmiemy treść bożonarodzeniowych życzeń w żartobliwy oraz autorski sposób. Powielanie wzorców kiczowatych i wierszyków rymowanych nie jest dobre. Nie zrobi także na nikim żadnego wrażenia.

Tradycje świąteczne

Bardzo ważny - osobisty akcent

Ważny jest akcent osobisty. Gdy jest to na przykład narciarz, to życzmy mu na przykład ośnieżonych stoków. Jest to jedno bardzo krótkie zdanie, ale jakże osobiste. Wówczas życzenia są jedne, jedyne w swoim rodzaju. Nawet dodane do standardowych życzeń sprawi komuś bardzo dużą radość oraz naprawdę szczery uśmiech.

Nie zapominajmy o podpisie

Każda osoba na pewno w swoim życiu otrzymała kartkę z życzeniami, w których nie było podpisu. Wówczas cała praca niestety idzie na marne. Nie wiadomo nawet komu za życzenia powinniśmy podziękować. Nie zapomnijmy się zatem podpisać wyraźnie pod życzeniami.

Sposób na życzenia niebanalne bożonarodzeniowe

Gdy nam zależy na tym, aby kogoś obdarować świątecznymi życzeniami, które na pewno zrobią wrażenie, to powinniśmy swoją wypowiedź spersonalizować. Gdy czujemy się swobodnie, to można jak najbardziej eksperymentować z życzeniami na Boże Narodzenie. Nie czujemy się naprawdę niczym skrępowanym i to właśnie jest najważniejsze. Nawet gdy w sposób niewystarczający znamy odbiorce, to powinniśmy się skoncentrować na tym wszystkim co o nim wiemy. Odbiorca w takiej sytuacji na pewno poczuje się w sposób wyjątkowy oraz także zapamięta nasze świąteczne życzenia na bardzo, bardzo długo. Właśnie chyba o takie coś nam chodziło, prawda? Jak najbardziej tak. Idźmy w tą stronę.

Otrzymałeś ekartkę z nieznanego numeru telefonu ? Sprawdź do kogo należy ten numer

Zobacz również