Jak składać życzenia

Życzenia i prezenty z okazji chrztu

Życzenia z okazji chrztu często okazują się wyzwaniem dla zaproszonych gości. Często decydują oni się na kupno kartek z gotowym tekstem do których dopisują jedynie swoje imiona i nazwiska. Życzenia z okazji chrztu powinny być przede wszystkim szczere i prawdziwe. Napisanie ich samodzielnie nie należy do rzeczy trudnych. Warto poświęcić chwilę czasu, aby podarować dziecku wyjątkową pamiątkę. 

Sakrament chrztu 

Życzenia z tej okazji składa już sam ksiądz w kościele, podczas ceremonii. Skierowane są one do wszystkich gości, rodziców oraz dziecka. Sakrament ten jest najważniejszym i pierwszym sakramentem w życiu każdego człowieka. Cała ceremonia powinna być skupiona wyłącznie na dziecku. 

Prezenty z okazji chrztu 

Życzenia z okazji chrztu goście najczęściej umieszczają na kartach, które potem wręczają rodzicom dziecka. Powinni oni także złożyć je rodzicom dziecka podczas ceremonii. Nie muszą to być słowa wyszukane. Wystarczą proste słowa, najważniejsze aby były wypowiedziane prosto z serca. Oprócz ustnych życzeń, dziecko otrzymuje także prezenty. Często są to medaliki z grawerem i wizerunkiem świętych. 

Przyjęcie z okazji chrztu 

Nie muszą to być wyszukane lokale i potrawy. Równie dobrze można zaprosić najbliższa rodzinę do swojego domu na obiad. Pamiętajmy, że w tym dniu to dziecko jest najważniejsze, a nie urządzanie wielkiego, wystawnego przyjęcia. 

Chrzest to bardzo ważny czas w życiu rodzica i dziecka. Powinien być spędzony w gronie jedynie najbliższej rodziny. 

Zobacz również